Section 5
Pátý blok

V páté části kurzu psaní v obchodní angličtině = Business Writing se zaměříme na předložkové fráze a jejich použití, probereme zde i počitatelná a nepočitatelná podstatná jména a jak je správně rozeznat. Také zde naleznete příklady kdy používáme podstatné jméno ve významu přídavného jména a jak to můžete ve své anglické komunikaci využít. V této části se také dozvíte jak se vyznat ve fakturách a jak ji v anglickém jazyce napsat bez chyby. A jako poslední téma zde také naleznete šablonu na upozornění na nezaplacenou fakturu a to první i druhou upomínku. Následuje také šablona upozornění na vzniklý dluh a pokud zákazník zaplatí, najdete tu šablonu i na potvrzující - děkovný - dopis o zaplacení.


seznam kapitol

Seznam lekcí

Issuing an Invoice, Nouns and Prepositions

V této kapitole se dozvíte nejpoužívanější předložkové fráze používané v obchodní angličtině. V druhé části kapitoly pak najdete jak správně anglicky vystavit fakturu a na co nesmíte zapomenout.

Reminder about Unpaid Invoice, Countable and Uncountable Nouns

V této kapitole najdete jak se vypořádat s napsáním upomínky na nezaplacenou fakturu v angličtině. Najdete zde příklad první i druhé upomínky. Také se tu podíváme na rozdíly a příklady anglických počitatelných a nepočitatelných podstatných jmen.

Collection Demand Letter, “Thank You for Your Payment” Letter, Nouns Used as Adjectives

V této kapitole najdete jak anglicky napsat poslední upomínku platby i krátké poděkování za platbu. Podíváme se zde také na použití anglických podstatných jmen ve významu přídavných jmen.