Section 2
Druhý blok

V druhé části kurzu psaní v obchodní angličtině = Business Writing se zaměříme na několik častých i méně častých situací, které Vás mohou v běžné praxi potkat. Například proč a jak sestavit itinerář pracovní cesty v angličtině a jak se nezamotat při popisování toho co se Vám stalo. V dalších kapitolách pak probereme jednotlivé druhy dopisů v angličtině. Dozvíte se jak si správně anglicky napsat o informace a zároveň také, na co nesmíte zapomenout, pokud někomu obchodní angličtinou odpovídáte. Probereme zde také jak žádat o práci, zejména psaní motivačního dopisu v angličtině i to jak má vypadat dopis, kterým potvrzujete, že novou pracovní pozici berete.
To tomto bloku najdete i mnoho užitečných výrazů a jemných rozdílů v použití, které učiní Vaši angličtinu ještě dokonalejší.


seznam kapitol

Seznam lekcí

Writing an itinerary, Sequencing ideas

V této kapitole se připravíme na pracovní cestu, vysvětlíme si proč a jak sestavit itinerář pracovní cesty v angličtině a co v něm nesmí chybět. Podíváme se také na co si dát pozor při popisování událostí v minulosti, jak správně děj rozdělit a jaké slovní spojení při tom můžete v angličtině využít.

Asking for information, Indirect questions, Connectors of addition

V této kapitole se dozvíte jak se správně anglicky ptát na informace a to nejen o produktech a službách. Ukážeme si zde i nepřímé otázky v angličtině, nebo použití spojovacích výrazů pro doplňující informace.

Arranging and confirming a meeting, Relative clauses

V této kapitole probereme jak jednoduše anglicky napsat pozvání na pracovní schůzku a jak by měla vypadat potvrzující zpráva o konání schůzky. Zároveň se podíváme jak využít vztažné věty v angličtině, abyste podali doplňující informace a nemuseli se opakovat.

Application Letter, Avoiding Repetition

V této kapitole probereme jak by měl vypadat motivační dopis v angličtině k žádosti o práci. Na co nesmíte zapomenout a jak se vyvarovat opakování výrazů.

Letter of Reply, Clauses of Contrast

V této kapitole najdete tipy na co určitě nesmíte zapomenout, pokud někomu odpovídáte na dopis a to včetně užitečných frází, které můžete používat.

Letter of Acceptance, Linking Words of Cause and Effect

V této kapitole se podíváme jak anglicky odpovědět, pokud jsme získali nové pracovní místo. Co by takový dopis měl obsahovat a na co určitě nezapomenout. Také tu probereme spojky, rozdíly v jejich použití a to včetně příkladů v angličtině.